• GENGIGEL Gel 0,20% HA 20ml

GENGIGEL Gel 0,20% HA 20ml

  • Żel z kwasem hialuronowym wspomagający leczenie stanów zapalnych dziąseł i błon śluzowych
Producent: Zhermack
Kod produktu: ZHX-CP-XX-002
45,00 zł
/ szt.
41,67 zł netto
Opis produktu

Gengigel®  Gel - żel stomatologiczny z kwasem hialuronowym

Gengigel® Gel to opatentowany produkt medyczny z wysokocząsteczkowym kwasem hialuronowym, dedykowany do stosowania w problemach stanów zapalnych błon śluzowych w jamie ustnej. Działa wspomagająco na gojenie się śluzówki w przypadkach stanów zapalnych (zapalenie dziąseł, zapalenie ozębnej, afty, pleśniawki) oraz przy uszkodzeniach tkanki dziąsłowej (uszkodzenia mechaniczne, ekstrakcje zębów, zabiegi operacyjne). Gengigel® Gel może być stosowany bez ograniczeń u wszystkich pacjentów nie wyłączając dzieci, kobiet w ciąży, osób starszych i diabetyków.

Żel Gengigel® Gel zawiera 0,2% kwasu hialuronowego o właściwościach pomocnych w leczeniu dentystycznym i higienie jamy ustnej. Kwas hialuronowy jest w stanie zaabsorbować wodę w ilości 50-krotnie przekraczającą jego sucha masę. Ta cecha kwasu hialuronowego pozwala mu tworzyć barierę zabezpieczającą przed drobnoustrojami oraz innymi czynnikami toksycznymi. W czasie procesu gojenia odnawiająca się śluzówka syntetyzuje kwas hialuronowy jako żywotny składnik w formowaniu nowej tkanki.

Gengigel® Gel najlepiej sprawdza się w początkowej fazie leczenia chorób przyzębia, kiedy objawy powodują szczególny dyskomfort. Ze względu na właściwości chemiczno-fizyczne preparatu oraz jego doskonałą bioadhezję, związek realizuje swoje działanie biologiczne w jak najbardziej efektywny sposób.

 

Właściwości żelu stomatologicznego z kwasem hialuronowym Gengigel® Gel

  • posiada długotrwałe działanie miejscowe,
  • przyspiesza tempo gojenia się tkanek,
  • posiada zdolność do wpływania zarówno na migrację fibroblastów, jak i fibrogenezę, w wyniku czego promowane jest tworzenie blizny i gojenie się ran,
  • dzięki niezwykle wysokiej zdolności wiązania wody (do 200 razy większa niż jego własna objętość), działa przeciwobrzękowo,
  • wykazuje adhezję do błony śluzowej wynikającą z naturalnych cech wysokocząsteczkowego kwasu hialuronowego, dzięki czemu długo utrzymuje się i działa w miejscu aplikacji,
  • zwalcza stany zapalne wywołane przez bakterie,
  • zawiera ksylitol jako środek słodzący, który wspomaga ochronę przeciwpróchniczą,
  • posiada przyjemny smak co zwiększa komfort stosowania,
  • wykazuje wysoką obojętność biologiczną.

 

Jak stosować żel Gengigel® Gel

Żel Gengigel® Gel stosujemy po uprzednio przeprowadzonej higienie jamy ustnej. Nanosimy cienką warstwę żelu Gengigel® Gel na leczoną tkankę po jej wcześniejszym, delikatnym osuszeniu. Stosujemy żel 3-4 razy dziennie (po posiłkach) przez okres niezbędny do ustąpienia niepożądanych zmian tkanek.

 

Jak działa kwas hialuronowy w jamie ustnej

Błona śluzowa oraz inne elementy osłaniające ozębną są zbudowane z tkanki łącznej, która odgrywa znaczącą rolę w zdrowym funkcjonowaniu jamy ustnej. Kwas hialuronowy jest z fizjologicznego punktu widzenia jednym z najważniejszych naturalnych glikoproteidów, stwierdzonym wśród substancji międzykomórkowych, decydującym o odpowiednich właściwościach mechanicznych śluzówki.

Kwas hialuronowy posiada wiele pozytywnych właściwości pomocnych w leczeniu dentystycznym i higienie jamy ustnej. W szczególności zaś jest w stanie zaabsorbować wodę w ilości 50-krotnie przekraczającą jego suchą masę. Ta cecha kwasu hialuronowego pozwala mu tworzyć barierę zabezpieczającą przed drobnoustrojami oraz innymi czynnikami toksycznymi.

Gengigel® Gel zawiera biotechnologicznie produkowany, wysokiej jakości i czystości kwas hialuronowy w postaci wielkocząsteczkowej soli sodowej, który wspomaga naturalny proces gojenia śluzówki zmniejszając dyskomfort pacjenta, przyspiesza czas regeneracji i jest środkiem pomocniczym w utrzymywaniu właściwej higieny jamy ustnej.

 

Opakowanie:
tuba 20ml

Podaj dane kontaktowe, a my damy Ci znać kiedy towar będzie dostępny

GENGIGEL Gel 0,20% HA 20ml
Wprowadź swój adres e-mail, na który wyślemy Ci jednorazowe powiadomienie, gdy ten towar będzie ponownie w sprzedaży.
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
pixelpixelpixel