Materiały glassionomerowe

Ilość znalezionych towarów: 42

Współcześnie rynek wypełnień stomatologicznych jest bardzo bogaty. Zarówno lekarze, jak i pacjenci mają do wyboru szereg materiałów o zróżnicowanych właściwościach i wyglądzie. Dzięki temu możliwe jest uzupełnienie nawet bardzo trudnych ubytków – w dodatku w bardzo naturalny sposób. Do produktów przeznaczonych do tzw. zadań specjalnych z pewnością należą materiały glassionomerowe używane przede wszystkim przy trudnych aplikacjach. Ich cechy sprawiają, że łatwo się z nimi pracuje nawet w niesprzyjających warunkach. Jednocześnie zapewniają trwałe efekty i wyglądają naturalnie, co niewątpliwie spotyka się z uznaniem pacjentów gabinetów stomatologicznych.

Glasjonomery stomatologiczne – właściwości i zastosowanie

Glasjonomery znajdują zastosowanie w różnych sytuacjach. Są stosowane do wypełniania ubytków próchnicowych, ale także przy pracach protetycznych. Wyróżniają się na tle innych podobnych materiałów (np. kompozytów światłoutwardzalnych) między innymi wydzielaniem fluoru – dzięki temu wykazują działanie przeciwpróchnicze. Glasjonomerowe materiały do wypełnień występują w bardzo wielu rodzajach, dlatego możliwe jest dopasowanie ich twardości czy wytrzymałości do konkretnego zastosowania. Mogą też współpracować z innymi preparatami – np. kompozytami. Służą jako:

wypełnienia glasjonomerowe - tymczasowe i stałe;

- podkład do zabezpieczenia miazgi zębowej – preparat bazowy;

- środek do uszczelniania bruzd i szczelin międzyguzkowych;

- cement do mocowania metalowych elementów stałych aparatów ortodontycznych;

- preparat do mocowania wypełnień protetycznych – np. mostów i koron.

Materiały glasjonomerowe w naszej ofercie

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą – znajdziesz tu materiały glasjonomerowe o zróżnicowanych właściwościach, przeznaczone do wykorzystania na wiele sposobów. Wszystkie produkty łączy jednak wysoka jakość – to nowoczesne glasjonomery, które pochodzą wyłącznie od renomowanych producentów. Zapewniamy szeroki wybór kolorów i atrakcyjne ceny. Sprawdź, co przygotowaliśmy – z pewnością znajdziesz tu adekwatne zaopatrzenie stomatologiczne do swojego gabinetu.

Szybkie zamawianie
Widok
Szybkie zamawianie
Widok
pixelpixelpixel