Flashmax

2011-06-15


 

Możliwość skrócenia czasu polimeryzacji do 1-3 sek.

Szybkość
Polimeryzacja jednej warstwy kompozytu o grubości 2-3 mm trwa tylko 1 sekundę.

Moc
Intensywność światła 5000-6000 mW/cm².

Ergonomia
Tzw. „uchwyt piórowy” zapewnia łatwiejszą pracę i większą precyzję operowania lampą. Dzięki umieszczeniu przycisków sterowania po obu stronach lampy praca staje się jeszcze bardziej efektywna.


 

 Inteligentne funkcje automatyczne

Lampa FlashMax P3 jest pierwszą lampą polimeryzacyjną, w której zastosowano tę nową, opatentowaną koncepcję. Dostępne są 3 programy pracy urządzenia: zielony, pomarańczowy i czerwony. W zależności od wybranego programu po jednokrotnym naciśnięciu przycisku otrzymuje się różne tryby aktywacji lampy.

Zielony program pracy jest programem manualnym. Po naciśnięciu dużego przycisku lampa będzie emitować światło przez 3s. Naciskając mały przycisk lampa będzie emitować światło przez 1s. 

W pomarańczowym programie pracy po naciśnięciu dużego przycisku lampa emituje światło przez 3s z przerwą na 0.5s, a następnie ponownie przez 3s. Za pomocą małego przycisku uzyskuje się emisję światła przez 1s z przerwą na 0.5s i ponownie przez 1s. Ten program stosowany jest podczas odbudowy warstwowej rozległych ubytków. Pojedyncze naciśnięcie przycisku wyzwala dwukrotną emisję światła umożliwiając dwukrotne naświetlanie każdej warstwy.

W czerwonym programie pracy naciskając na duży przycisk lampa będzie w sposób ciągły emitować światło przez 3s + 3s + 3s+ 3s z przerwą 0.5s pomiędzy każdą aktywacją. Mały przycisk pozwala na uzyskanie ciągłej emisji światła przez 1s + 1s + 1s + 1s z przerwą 0.5s pomiędzy każdą aktywacją. Ponowne naciśnięcie przycisku, zatrzymuje emisję światła. Ten program jest niezwykle przydatny podczas przyklejania zamków ortodontycznych, cementowania licówek lub w innych sytuacjach wymagających powtarzających się aktywacji.


Jednorazowe osłony i końcówki oznaczają większe bezpieczeństwo dla lekarza i pacjenta. Dostępne są dwa rodzaje końcówek o średnicach 4 i 8 mm.


Czas to pieniądz

W przypadku dużego ubytku, stosując warstwową technikę odbudowy trzeba zastosować nawet 5 lub więcej warstw materiału. Używając FlashMax P3 każda warstwa naświetlana jest przez 1 sekundę, a ostatnia przez 3 sekundy. Całkowity czas polimeryzacji w przypadku 5 warstw materiału wyniesie zaledwie 7 sekund, podczas gdy standardowe lampy diodowe, aby uzyskać ten sam efekt potrzebują 60 sekund (4x10s +1x20s), a lampy halogenowe nawet 120 sekund (4x20s + 1x40s).


 

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2011
pixelpixelpixel